Мета: перевірити рівень сформованості знань учнів за темами «Мова і
мовлення», «Текст»; розвивати мислення учнів, увагу; виховувати культуру
оформлення письмових робіт.
Хід уроку
І.Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми, мети уроку
ІІІ, Перевірка засвоєних знань
1
варіант
1.
Позначте
правильну відповідь.
Мова потрібна
людям, щоб:
а) малювати;
б) передавати думки;
в) спілкуватися.
2.
Усне
мовлення має бути:
а) голосним,
гарним, емоційним;
б) правильним,
виразним, зрозумілим;
в) культурним,
тихим, лагідним.
3.
Текст
– це:
а) окремі речення;
б) об’єднані за
змістом речення;
в) зв’язна
розповідь.
4.
Укажіть
тип тексту.
І чому ж така
красива наша школа восени? Бо навколо школи ростуть квіти. У садку достигають
яблука. Але найбільше прикрашають школу дитячі голоси.
а) Розповідь;
б) міркування;
в) опис.
5.
Запишіть
три слова привітання.
6.
Доберіть
заголовок до тексту.
Кіт побачив на дереві
гніздо, у якому пищали пташенята. Він поліз на дерево. Прилетів старий дрізд.
Він став клювати кота. Кіт злякався і втік.
7.
Запишіть
речення в такому порядку, щоб вийшов текст.
На ньому було
дупло. В лісі росло дерево. Там жила білка. Вони були маленькі. В неї були
білченята. Мати навчала своїх малят здобувати собі їжу.
8.
Допишіть кінцівку тексту.
Птахи – наші друзі.
Вони знищують шкідників лісу. А ще вони радують нас своїм співом …
2 варіант
1.
Позначте
правильну відповідь.
Мова складається:
а) зі слів;
б) із букв;
в) з речень.
2.
Писемне
мовлення має бути:
а) охайним,
каліграфічним, зрозумілим;
б) мімічним,
жестикуляційним;
в) голосним,
інтонаційним.
3.
Текст
складається:
а) із зачину,
основної частини, кінцівки;
б) із заголовка,
абзаців;
в) із речень.
4.
Укажіть
тип тексту.
У лісі діти знайшли
зайченя. У руки їх брати не можна. Почує людський дух зайчиха й побоїться до
маляти підійти. Так і загине зайченя з голоду.
а) міркування;
б) опис;
в) розповідь.
5.
Запишіть
три слова прощання.
6.
Доберіть
заголовок до тексту.
У мами сьогодні
день народження. Петрусь і Василько пішли до лісу. Вони нарвали квітів і
подарували їх мамі. Матуся дуже зраділа. Вона похвалила синів.
7.
Запишіть
речення в такому порядку, щоб вийшов текст.
І журавель видужав.
Восени хлоп’ята знайшли в кущах журавля. Хлопці принесли його в село. У птаха
було поранене крило. Діти довго лікували журавлика.
8.
Допишіть кінцівку тексту.
Горобець побачив на
березі шпаківню і зайняв її. Через тиждень прилетіли з півдня шпаки. Піднявся
гамір …