Посібник пропонує систематизовані загадки, вірші, прислів’я та приказки, кросворди природничого змісту про явища природи, пори року, місяці, комахи, тварини тощо.
Матеріал посібника допоможе вчителеві урізноманітнити уроки з курсу «Природознавство», зацікавити учнів та розширити їхнє уявлення про навколишній світ.
Переглянути
неділя, 15 лютого 2015 р.
середа, 7 січня 2015 р.
Контроль та оцінювання знань за темами «Мова і мовлення», «Текст»
Мета: перевірити рівень сформованості знань учнів за темами «Мова і
мовлення», «Текст»; розвивати мислення учнів, увагу; виховувати культуру
оформлення письмових робіт.
Хід уроку
І.Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми, мети уроку
ІІІ, Перевірка засвоєних знань
1
варіант
1.
Позначте
правильну відповідь.
Мова потрібна
людям, щоб:
а) малювати;
б) передавати думки;
в) спілкуватися.
2.
Усне
мовлення має бути:
а) голосним,
гарним, емоційним;
б) правильним,
виразним, зрозумілим;
в) культурним,
тихим, лагідним.
3.
Текст
– це:
а) окремі речення;
б) об’єднані за
змістом речення;
в) зв’язна
розповідь.
4.
Укажіть
тип тексту.
І чому ж така
красива наша школа восени? Бо навколо школи ростуть квіти. У садку достигають
яблука. Але найбільше прикрашають школу дитячі голоси.
а) Розповідь;
б) міркування;
в) опис.
5.
Запишіть
три слова привітання.
6.
Доберіть
заголовок до тексту.
Кіт побачив на дереві
гніздо, у якому пищали пташенята. Він поліз на дерево. Прилетів старий дрізд.
Він став клювати кота. Кіт злякався і втік.
7.
Запишіть
речення в такому порядку, щоб вийшов текст.
На ньому було
дупло. В лісі росло дерево. Там жила білка. Вони були маленькі. В неї були
білченята. Мати навчала своїх малят здобувати собі їжу.
8.
Допишіть кінцівку тексту.
Птахи – наші друзі.
Вони знищують шкідників лісу. А ще вони радують нас своїм співом …
2 варіант
1.
Позначте
правильну відповідь.
Мова складається:
а) зі слів;
б) із букв;
в) з речень.
2.
Писемне
мовлення має бути:
а) охайним,
каліграфічним, зрозумілим;
б) мімічним,
жестикуляційним;
в) голосним,
інтонаційним.
3.
Текст
складається:
а) із зачину,
основної частини, кінцівки;
б) із заголовка,
абзаців;
в) із речень.
4.
Укажіть
тип тексту.
У лісі діти знайшли
зайченя. У руки їх брати не можна. Почує людський дух зайчиха й побоїться до
маляти підійти. Так і загине зайченя з голоду.
а) міркування;
б) опис;
в) розповідь.
5.
Запишіть
три слова прощання.
6.
Доберіть
заголовок до тексту.
У мами сьогодні
день народження. Петрусь і Василько пішли до лісу. Вони нарвали квітів і
подарували їх мамі. Матуся дуже зраділа. Вона похвалила синів.
7.
Запишіть
речення в такому порядку, щоб вийшов текст.
І журавель видужав.
Восени хлоп’ята знайшли в кущах журавля. Хлопці принесли його в село. У птаха
було поранене крило. Діти довго лікували журавлика.
8.
Допишіть кінцівку тексту.
Горобець побачив на
березі шпаківню і зайняв її. Через тиждень прилетіли з півдня шпаки. Піднявся
гамір …
Підсумкова тестова робота по темі «Вода» ( 3 клас )
1
рівень
Дайте
правильну відповідь.
1. Вода у газоподібному стані – це:
а)
сніг і лід; б) пара; в) дощ.
2. Вода потрібна:
а) рослинам; б) тваринам; в) всім живим організмам.
3. Вода
у газоподібному стані:
А) має форму; б) не має форми.
4. У природі вода перебуває у…… станах:
А) двох: б) трьох: в) чотирьох.
5. Роса – це:
А) твердий стан води: б) рідкий стан води: в) газоподібний стан води.
6. Сніг _ це:
А) твердий стан води; б) рідкий стан води: в) газоподібний стан води.
7. Пара – це:
А) твердий стан води: б) рідкий стан води: в) газоподібний стан води.
2
рівень
8. Підкресліть властивості води – рідини.
Безбарвна, має форму, текуча, має запах,
прозора.
9. У які пори року в природі відбуваються
такі перетворення води:
- з рідкого стану в твердий?
- з рідкого стану в газоподібний?
( Узимку, навесні, влітку, восени)
10. Які речовини не розчиняються у воді?
Підкресліть.
Крейда, сіль, глина, олія, пісок,
цукор.
11. Доповніть твердження.
Вода з …………..стану переходить у ……………..при………………..
(Рідкий,
газоподібний, при охолодженні)
3
рівень
Поміркуйте.
Запишіть своє міркування.
12.
Чому в акваріумі добре видно рибок, рослини, пісок?
13.
Знайдіть помилки. Запишіть кожне речення правильно.
Більшу частину поверхні Землі займає суша.
Вода є не
в кожній живій істоті. Прісної води на Землі багато.
Підписатися на:
Дописи (Atom)