понеділок, 25 грудня 2017 р.

Мішечки з сіллю


Здоров’я у всі часи вважалося вищою цінністю, основою активного творчого життя, щастя, радості й благополуччя людини. Сьогодні ні в кого не викликає сумніву, що успішність навчання в школі визначається рівнем здоров’я.
Початкова школа – це старт здобуття знань і навиків зі здорового способу життя, навчанню використання отриманих знань за межами школи. Молодший школяр повинен знати, що неправильна постава  може не лише завдати шкоди здоровю, але й зіпсувати людині життя. Тому в своїй роботі використовую методику Олександри Дубограй, професора Київського інституту гігієни, з використанням мішечків з сіллю для формування правильної постави у школярів. Завдяки цій методиці покращується зір, стає рівною постава, діти менше хворіють.
Починаючи з першого класу, привчаю учнів тримати на уроках мішечки з морською сіллю на голові. Якщо на уроці хтось спробує відхилитися від заданої осі, відразу відбувається падіння мішечка. Це сигнал для учня, що необхідно сісти правильно. З часом діти звикають працювати з мішечками й знають, що цей предмет просто необхідний.
Чому морська сіль? Тому що вона дуже велика і не висипається з мішечка, крім того може злегка масажувати голову, у ній містяться корисні речовини й мінерали, які сприятливо діють на організм. Це ще й хороша йоготерапія, яка необхідна в наших екологічно забруднених районах.





неділя, 15 лютого 2015 р.

Посібник "Цікаве природознавство у 2 класі"

Посібник пропонує систематизовані загадки, вірші, прислів’я та приказки, кросворди природничого змісту про явища природи, пори року, місяці, комахи, тварини тощо.

Матеріал посібника допоможе вчителеві урізноманітнити уроки з курсу «Природознавство», зацікавити учнів та розширити їхнє уявлення про навколишній світ.

Переглянути

середа, 7 січня 2015 р.

Контроль та оцінювання знань за темами «Мова і мовлення», «Текст»


Мета: перевірити рівень сформованості знань учнів за темами «Мова і мовлення», «Текст»; розвивати мислення учнів, увагу; виховувати культуру оформлення письмових робіт.
Хід уроку
І.Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми, мети уроку
ІІІ, Перевірка засвоєних знань

1 варіант
1.     Позначте правильну відповідь.
Мова потрібна людям, щоб:
а) малювати;
б) передавати думки;
в) спілкуватися.
2.     Усне мовлення має бути:
а) голосним, гарним, емоційним;
б) правильним, виразним, зрозумілим;
в) культурним, тихим, лагідним.
3.     Текст – це:
а) окремі речення;
б) об’єднані за змістом речення;
в) зв’язна розповідь.
4.     Укажіть тип тексту.
І чому ж така красива наша школа восени? Бо навколо школи ростуть квіти. У садку достигають яблука. Але найбільше прикрашають школу дитячі голоси.
а) Розповідь;
б) міркування;
в) опис.
5.     Запишіть три слова привітання.
6.     Доберіть заголовок до тексту.
Кіт побачив на дереві гніздо, у якому пищали пташенята. Він поліз на дерево. Прилетів старий дрізд. Він став клювати кота. Кіт злякався і втік.
7.     Запишіть речення в такому порядку, щоб вийшов текст.
На ньому було дупло. В лісі росло дерево. Там жила білка. Вони були маленькі. В неї були білченята. Мати навчала своїх малят здобувати собі їжу.
8.      Допишіть кінцівку тексту.
Птахи – наші друзі. Вони знищують шкідників лісу. А ще вони радують нас своїм співом …

2 варіант
1.     Позначте правильну відповідь.
Мова складається:
а) зі слів;
б) із букв;
в) з речень.
2.     Писемне мовлення має бути:
а) охайним, каліграфічним, зрозумілим;
б) мімічним, жестикуляційним;
в) голосним, інтонаційним.
3.     Текст складається:
а) із зачину, основної частини, кінцівки;
б) із заголовка, абзаців;
в) із речень.
4.     Укажіть тип тексту.
У лісі діти знайшли зайченя. У руки їх брати не можна. Почує людський дух зайчиха й побоїться до маляти підійти. Так і загине зайченя з голоду.
а) міркування;
б) опис;
в) розповідь.
5.     Запишіть три слова прощання.
6.     Доберіть заголовок до тексту.
У мами сьогодні день народження. Петрусь і Василько пішли до лісу. Вони нарвали квітів і подарували їх мамі. Матуся дуже зраділа. Вона похвалила синів.
7.     Запишіть речення в такому порядку, щоб вийшов текст.
І журавель видужав. Восени хлоп’ята знайшли в кущах журавля. Хлопці принесли його в село. У птаха було поранене крило. Діти довго лікували журавлика.
8.      Допишіть кінцівку тексту.
Горобець побачив на березі шпаківню і зайняв її. Через тиждень прилетіли з півдня шпаки. Піднявся гамір …












Підсумкова тестова робота по темі «Вода» ( 3 клас )


1 рівень
Дайте правильну відповідь.
1.        Вода у газоподібному стані – це:
а) сніг і лід;        б) пара;         в) дощ.
      2. Вода потрібна:
          а) рослинам;        б) тваринам;     в) всім живим організмам.
      3. Вода  у газоподібному стані:
          А) має форму;          б) не має форми.
      4. У природі вода перебуває у…… станах:
           А) двох:       б) трьох:          в) чотирьох.
      5. Роса – це:
          А) твердий стан води:     б) рідкий стан води:      в) газоподібний стан води.
      6. Сніг _ це:
          А) твердий стан води;     б) рідкий стан води:      в) газоподібний стан води.
      7. Пара – це:
          А) твердий стан води:       б) рідкий стан води:     в) газоподібний стан води.

2 рівень
   8. Підкресліть властивості води – рідини.
      Безбарвна, має форму, текуча, має запах, прозора.
   9. У які пори року в природі відбуваються такі перетворення води:
       - з рідкого стану в твердий?
       - з рідкого стану в газоподібний?
         ( Узимку, навесні, влітку, восени)
   10. Які речовини не розчиняються у воді? Підкресліть.
         Крейда, сіль, глина, олія, пісок, цукор.
    11. Доповніть твердження.
         Вода з …………..стану  переходить у ……………..при………………..
(Рідкий, газоподібний, при охолодженні)

3 рівень
Поміркуйте. Запишіть своє міркування.
12. Чому в акваріумі добре видно рибок, рослини, пісок?



13. Знайдіть помилки. Запишіть кожне речення правильно.
     Більшу частину поверхні Землі займає суша.



    Вода є не  в кожній живій істоті. Прісної води на Землі багато.